O webu

Proč ještě nikdo takový web nepostavil? Zase to zbylo na mně.

Kdo jsem?

Jsem aktivní elektronik. A tak asi jako každý bastlíř, svítí mi oči, když držím v ruce součástky. Pravidelně jezdím po českých radioburzách a setkáních radioamatérů. Občas zajedu i na Slovensko, do Rakouska nebo do Německa. V Maďarsku a v Polsku jsem ještě na žádné akci nebyl.

Proč jsem založení tohoto webu inicioval?

Zde bych zmínil několik problémů, který tento můj nový web řeší:

 1. Občas je problém zjistit termín určité akce. Zde by tedy mohlo být centrální místo, kde bude vždy aktuální přehled.
  Sám mám osobní kontakty na většinu pořadatelů, k termínům se obvykle dostanu dřív než se oficiálně vyhlásí.
   
 2. Někteří pořadatelé radioamatérských setkání volí shodné termíny akcí, což je pro mně zcela nepochopitelné.
  Pamatuji si, že když jsem byl kdysi několikrát na Kamenci, že asi po hodině to někteří radioamatéři opouštěli a přejížděli na Kozákov, kde pořadatelé zvolili stejný termín. A nestalo se tak jen jedenkrát. Součástí každého setkání je i radioburza, kde mnozí s radostí nakupují, a tak si myslím, že je to škoda hlavně pro účastníky setkání, protože prodejci nemohou v několika minutách sbalit celý stánek a jen tak přejet jinam.
  Jak z uvedeného vyplývá, mohl by tento web usnadnit plánování pořadatelům.
   
 3. Už asi dvakrát mě pořadatel radioburzy v Eggenfeldenu poprosil, abych to zveřejnil po webech v České republice. Naivně jsem to poslal i do Českého radioklubu, ale tam takové věci zřejmě nezveřejňují (na moji emailovou zprávu mi nikdo neodpověděl a nikde se to neobjevilo), protože (odvozuji) se jedná o komerční záležitosti. Připadá mi, že v Německu je situace jiná, tam je propagace spolků úplně na jiné úrovni. Když tedy Český radioklub nemá nikde kalendář takovýchto akcí (divím se proč), tak tady bude alespoň tento. Jen tak pro zajímavost: zcela nevýznamné setkání v hospodě Havraň u Mostu v Aktualitách z domova tam najdete, ale žádné jiné.
   

Provoz webu a reklama

Tyto webové stránky jsem postavil zdarma, z čirého radioamatérského nadšení, ale vlastní provoz financuji z reklamy, která se zobrazuje v pravém sloupci. Budu rád, když se na odkazy občas podíváte. Třeba vás něco zaujme.

Pro ty, kteří se prokoušou až sem

Nepřispívám na žádnou charitu, neúčastním se žádných finančních sbírek, nedávám peníze dobročinným organizacím, nekupuji si odpustky a nedělám žádné podobné věci. Připadá mi smysluplnější, když dělám nezištně dobročinné věci sám. Je to už můj několikátý podobný projekt.